نور ثامن

خالق خدا کیست؟
نویسنده : ملیحه - ساعت ٢:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢٧
 
خدا

گرچه این سؤال عجیب به نظر مى رسد ولى با توجه به این که فیلسوف معروف انگلیسى "برتراند راسل " در یکى از کتابهاى خود تصریح مى کند که: در جوانى به خدا عقیده داشتم و بهترین دلیل بر آن را علة العلل مى دانستم و این که تمام آنچه را در جهان مى بینیم داراى علتى است و اگر زنجیر علتها را دنبال کنیم، سرانجام به علت نخستین مى رسیم و این نخستین علت را خدا مى دانیم.

ولى بعداً بکلّى از این عقیده برگشتم، زیرا فکر کردم «اگر هر چیز را باید علّت و آفریننده اى باشد، خدا نیز باید علّت و آفریننده اى داشته باشد»!


 
 
علل گرایش به شیطان
نویسنده : ملیحه - ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢٦
 

 


در تفکر یهودی، مسیحی که شیطان فرشته ای سرکش و گریخته از بندگی خداوند است، مظهر آزادی تصور شده، اما در نگرش اسلامی، فرشتگان موجوداتی با شعور خالص و بدون شهوت هستند که با اختیار، تسلیم خدا بودن را برگزیده اند و به جهت این که فاقد شهوت هستند، هیچ میلی به گناه و سرکشی در برابر خیر مطلق ندارند.

 
 
من خدا را دارم
نویسنده : ملیحه - ساعت ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢٥
 

 

کوله بارم بر دوش،

 سفری باید رفت،

سفری بی همراه،

گم شدن تا ته تنهایی محض،

یار تنهایی من با من گفت:

هر کجا لرزیدی،

از سفرترسیدی،

من خدا را دارم...


 
 
طبیعت بهار در ایران
نویسنده : ملیحه - ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٢٠
 

 

طبیعت بهار در ایران به راستی بهار فصل تجدید حیات طبیعت است . عطر دل انگیز گلهای بهاری و شکوفه ها همه جای ایران را فرا گرفته است . جوانه ها از دل خاک سر برآورده و سبزه ها چون مخملی سبز ، دشت ها و باغها را پوشانده اند . کوهستانها به گلستانی پر از گلهای وحشی رنگارنگ تبدیل شده و گلهای زرد و سفید و قرمز در میان چمن های سرسبز ، جلوه ای خاص به طبیعت بهاری بخشیده اند . پرندگان نیز با سر دادن ترنم عشق و طراوت ، سکوت سرد زمستان را در هم شکسته اند . سرزمین ایران ، مجموعه ای از اقلیم های گوناگون را در این فصل از سال ، در خود جای داده و هر گوشه ای از آن ، پذیرای مشتاقان طبیعت است . جویبارها به شادی و خوشی بگذرانند .


 
 
مرد ایده ال شما کیست, خانمها بخوانند
نویسنده : ملیحه - ساعت ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۸
 

 

مرد ایده آل شما کیست؟
میتوانید از طریق 3 رنگ، سرنخ های شگفت انگیزی بدست آورید.

آیا تا بحال میدانستید که رنگهای سبز و بنفش و نــارنجی (رنگ های فرعی) میتوانند نشان دهنده آرزوها و نیازهای شما در روابط عاطفی باشند؟ اگر یکی از این رنگ ها را انتخاب کنید می توانید از روی آن تشخیص دهید که شخصیت شما جذب چه تیپ مردهایی می شوید، که البته شامل مرد ایده آل شما نیز می شود! !!!!!
 
 
 
اگر رنگ منتخب شما سبز باشد :  زمانی که برای اولین بار با مردی ملاقات می کنید رفتار شما باعث می شود که او از همان آغاز سفره دلش را برای شما باز کنید و در مورد زندگیش با شما صحبت کند. شما راحتی و آرامش را به فرد مقابل منتقل می کنید و او احساس می کند که تحت حمایت کامل و همه جانبه شما قرار گرفته است.

شما از همان آغاز به راحتی می توانید تشخیص دهید که فرد مقابل چه نیازهایی دارد. شما به غرایز خود اعتماد می کنید و به نداهای درونیتان گوش می سپارید و از همین طریق متوجه می شوید که او در رابطه چه چیزی را طلب می کند.

نکته قابل توجهی که در شما وجود دارد توانایی کسب اطلاع از طرف مقابل است. شما از این طریق حس کنجکاوی خود را تطمیع می کنید.

در نهایت شما با کسی ازدواج می کنید که بتواند آسایش و امنیت را برای شما به ارمغان آورد. شما صاحب خانه ای پر از بچه می شوید، از نظر مادی بی نیاز هستید، برای همسر خود ارزش قائل می شوید و او نیز به شما احترام می گذارد. مرد ایده آل شما باید دارای یک شخصیت ثابت باشد. "سبزی ها" با مردهای با ثبات و قاطع ازدواج می کنند.

اخطار: شما همواره با روی باز با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار می کنید و انسان پاک و معصومی هستید. داشتن این خصوصیات اندکی کار شما را در پیدا کردن مرد ایده آلتان دشوار می کند. بیشتر افراد نمی توانند شخصیت واقعی شما را به درستی بشناسند به همین دلیل زمانی که با خود واقعی شما مواجه می شوند ممکن است شکه شده و نا امید گردند، زیرا ممکن است که شما با معیارهای ذهنی آنها مطابقت نداشته باشید.
 
 
 
 
اگر رنگ منتخب شما بنفش باشد : در اولین ملاقات بیشتر جذب انرژی و تحرک فرد مقابل می شوید، اما در واقع شما به مردی علاقمند هستید که در کنار او احساس راحتی کنید و از او آرامش بگیرید. رمز موفقیت شما در مقابل مردها گیرایی، جذبه و هیجانتان است. شما سرشار از ذوق و اشتیاق هستید به همین دلیل آقایون نیز احساس می کنند که زندگی شان در کنار شما مهیج و جالب خواهد شد.

شما وفادار و وظیفه شناس هستید و ارتباط عاطفی برای شما یک امر جدی تلقی می شود.

اگر فردی را برای ازدواج انتخاب کردید، به این معناست که او تمام معیارها و ملاک های مورد نظر شما را دارا بوده که توانسته به این مرحله راه پیدا کند. در ضمن لازم به ذکر است که شما برای وضعیت ظاهری افراد اهمیت خاصی قائل هستید. "بنفشی ها" با مردهای خوش تیپ و قیافه ازدواج می کنند!

اخطار: بهتر است اگر فرد مناسب پیدا شد اندکی به او فرصت دهید و شروع نکنید به حدس زدن خصوصیات اخلاقی او. بهتر است وی را بر اساس رفتارش ارزیابی کنید نه اینکه او را با مرد ایده آل ذهنی خود مقایسه کنید.
 
 
 
 
اگر رنگ منتخب شما نارنجی باشد : شما یک فرد جذاب، دوست داشتنی، مهربان و خونگرم هستید و با این خصوصیات می توانید دل مردها را بدست آورید. باید حقیقت را لمس کنید تا بتوانید آنرا باور کنید. با رفتار خود به دیگران نشان می دهید که به حرف های آنها گوش می دهید و برایشان ارزش قائل هستید.

به راحتی فریفته ظاهر افراد می شوید اما جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چراکه ازدواج شما همیشه از روی عقل و منطق می باشد.

شما جذب مردهای با هوش می شوید و هنگامیکه به او بله گفتید، بله شما به معنای تا ابد و همیشه و در رنج و شادی است. شما با مردی ارتباط برقرار می کنید که بتوانید از او چیزی بیاموزید. "نارنجی ها" با مردهای با هوش ازدواج می کنند!

اخطار: شما فردی هستید که سعی می کنید نقاط ضعف و منافذ حساس و نفوذ پذیر خود را پنهان کنید، تنها چیزی که فرد مقابل می تواند در شما ببیند استحکامات زیرکانه است. او احتمالا در مورد شخصیت اصلی شما دچار اشتباه می شود. سعی کنید در طول زمان وی را با کاراکتر واقعی تان آشنا کنید.
 

 
 
هنگام کار با رایانه، بیشتر پلک بزنید
نویسنده : ملیحه - ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۸
 


استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: هنگام کار با رایانه ناخودآگاه حالت خیرگی برای فرد پیش می‌آید و بدون آنکه خود بخواهد کمتر پلک می‌زند که برای جلوگیری از خشکی چشم و سوزش هنگام کار با رایانه باید بیشتر پلک زد.

دکتر "ضیاء‌الدین یزدیان" روزچهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار آی‌تی ایرنا گفت: کسانی که با رایانه کار می‌کنند شامل دو دسته افرادند یا چشمان ضعیفی دارند و یا چشمانشان در سلامت کامل است.

به گفته وی کسانی که چشمان ضعیفی دارند به ویژه چشمان آستیگمات، باید از عینک استفاده کنند، زیرا عدم استفاده از عینک باعث سردرد و چشم‌درد می‌شود و بدین ترتیب کارکرد آنها پایین می‌آید.

این متخصص چشم اظهار داشت: گاهی چشمهای برخی از افراد نیز ضعیف نیست اما هنگام کار با رایانه زود خسته می‌شود، این افراد دارای انحراف‌های مخفی چشم هستند که باید به چشم پزشک برای دریافت تمرینات تقویت ماهیچه‌های چشم (ارتوپتیک) مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: همچنین کسانی که در طول روز تمام مدت کارشان با رایانه است نباید به صورت مدام با کامپیوتر کار کنند بلکه باید کارشان منقطع باشد.

دکتر یزدیان ادامه داد: هنگام کار با کامپیوتر سطح آن باید بالاتر از محل نشستن فرد باشد.

این متخصص چشم افزود: کسانی که در سن آغاز پیرچشمی هستند باید پس از یک ساعت کار با رایانه چند دقیقه به چشم استراحت دهند.

افراد عینکی نیز بهتر است از عینک‌های آنتی رفلکس استفاده کنند زیرا این عینک‌ها از رسیدن تابش‌های مضر نور به چشم جلوگیری می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا(تبیان)


 
 
شهادت جانسوز بی بی دو عالم بر همه مسلمانان تسلیت باد.
نویسنده : ملیحه - ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٦
 

 

مى‏دانیم که مرگ دست رد به سینه احدى نمى‏زند و انسانها در هر سطح و درجه و شأنى که باشند روزى بدنیا آمده و روزى مى‏میرند. خطاب خدا به پیامبر این است انک میت و انهم میتون اى پیامبر تو هم زاده مرگى و روزى خواهى مرد و طبیعى است که فاطمه (س) نیز روز ولادت و مرگى داشته باشد.
اما آنچه مهم است این است که برخى با مرگ خود براى همیشه مى‏میرند و عده‏اى محدود هم هستند که در سایه مردن خود حیات جدیدى را آغاز مى‏کنند و این امر بستگى دارد به چگونگى زندگى و در نهایت چگونگى مردن او و کار و برنامه‏اى را که در زندگى براى خود ایجاد کرده است.
فاطمه (س) از آن گروه افرادى است که با مرگ خود هرگز نمرده و نمى‏میرد و با شیوه زندگى قبل از وفاتش پایه‏هاى حیات جاودانه‏اى را براى حضور مداوم در عرصه حیات تاریخ خود فراهم آورده است.
او زنده است با راه و روش خود، با سنت‏هاى حسنه‏اى که ایجاد کرده، با مشى و قدم‏هاى استوار خود در زندگى و تلاقى و تلقى خویش از جهان و پدیده‏هایش .
بدین سان ذکر داستان مرگ فاطمه (س) براى گریستن و گریاندن نیست براى نقش اهمیت بارى است که در زندگى انسانها دارد و البته ذکر این تاریخ برانگیزاننده اشکها و عواطف است .

آوینی دات کام


 
 
یک پیک‌نیک شاد بهاری
نویسنده : ملیحه - ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳
 

بیچاره کسی که فروردین را از دست بدهد بدون اینکه حداقل یک بار در دامان طبیعت غذایی خورده باشد و قدمی زده باشد. بهار را، حتی اگر راهی به سوی بوستان ها و گلستان ها ندارید ، در پهنای یک بیابان یا حتی کنار یک جاده ی خاکی تجربه کنید.


 
 
معرفی کتاب:احوال ما زنان؛ رک و پوست کنده
نویسنده : ملیحه - ساعت ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳
 

داستان‌های یاداشت گونه‌ی این کتاب به مدت یک سال در ستونی از روزنامه‌ی فرهیختگان منتشر شده بود که آسیه جوادی انگیزه خود از نشر این داستان‌ها را تبیین مقدماتی جدید بر دنیای شخصیت‌پردازی زنان در فضای داستان نویسی ایران می‌داند.


 
 
لبیک عشق
نویسنده : ملیحه - ساعت ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٢
 

 

دل در گرو تو نهادم

قلبم را سخاوتمندانه به تو بخشیدم

روحم لحظه ای بی یاد تو سر نکرده است

هر وقت نام تو بر زبان می آید

سیلاب اشک در چشمم می جوشد

همچون رودی که میخروشد و میرود

هر آنچه که تو را بیازارد

 مرا به خروش وا می دارد

من بودن خود را با یاد تو  معنا کرده ام

چنانکه اگر یادی از تو نرود

مرا نیز وجودی نیست

نگاه تو مرا آنچنان از خود بی خود میسازد

که خود را در عرش اعلی می بینم

من پرواز با روح را تجربه کرده ام

زمانی که دستت را در دستم گذاشتی

و نگاهت را در نگاهم ریختی

سروش فرشتگان را شنودم

که مرا نوید لبیک عشق تو دادند

 ملیحه

 


 
 
آگاه تویی
نویسنده : ملیحه - ساعت ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٩
 

 

الله تویی و ز دلم آگاه تویی 

 درمانده منم دلیل هرراه تویی

گرمورچه ای دم زند اندر ته چاه

 آگه زِ دَمِ مورچه و چاه تویی


 
 
تب
نویسنده : ملیحه - ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٤
 

 

میان این تب جانسوزامشب عالمی دارم

تبی مانند مستی مثل رویا

تبی آنقدر سکرآور که آنچه داشتم با تو برایم زنده گرداند

ومن در مستی این تب تو را با آن همه خوبی بی پایان

نگاهت راکه مانند شب یلدا طولانیست به یاد آرم

به یاد آرم که هرجا صحبت از دوری می افتاد

سرت آرام خم میشد

نگاهت تیره می گردید

نفس در ژرفنای سینه ات، راه خروج خویش گم می کرد

و بعدازیک نفس تنگی طولانی ،

کسی مانند ناله می پرسید:چراآخر؟چراآخر؟

ومن درفکریک پاسخ که از حرف های دیگر راست تر باشد

که مثل آن همه پاکی توبی غل وغش باشد

و وقتی که هرچه کوشیدم

نشدپاسخ بگویم آن سوالت را

 برای یک نفس، من آرزوی سوختن کردم

و انگارامشب آن خواهش اجابت شد

و مانند کوره از درون آتش گرفته

سخت میسوزم و از این سوختن راضی!

چرا!چرا که با سکوتم من شکستم دل زیبای

یک انسان تنها را........

حمید